Ložiska FAG a INA

Společnost Schaeffler Gruppe Industrie je celosvětově předním dodavatelem valivých ložisek, kloubových ložisek, kluzných ložisek, lineárních produktů, příslušenství specifického pro ložiska a rozsáhlých servisních produktů a výkonů. Zde nabízíme základní přehled o nabídce produktů INA a FAG s téměř 40 tisíci sériově vyráběných katalogových produktů.

Společnost Schaeffler Gruppe se svými třmi silnými značkami INA, LuK, a FAG prosazuje vyslovenou orientaci na zákazníky, inovační sílu a maximální kvalitu. Celosvětově na 67.5 tisíc zaměstnanců vytvořilo v roce 2010 ve 180 závodech a provozech obrat přesahující 9,5 miliardy Euro. Tato skupina podniků patří k celosvětově předním výrobcům a prodejcům produktů v oboru valivých ložisek a je uznávaným partnerem téměř všech výrobců automobilů.

Schaeffler Groupe banner
ARKOV je autorizovaným distributorem ložisek FAG a INA (Schaeffler Group) v ČR.

LuK INA FAG
 • Systémy spojek
 • Dvouhmotové
  setrvačníky
 • CIT komponenty
 • Převodníky krouticího momentu
 • Valivá a kluzná ložiska, lineární vedení
 • Prvky motorů
 • Přesné produkty
 • Valivá ložiska pro průmysl
  a automobilovou techniku
 • Vysoce přesná
  ložiska například pro letectví i kosmonautiku, obráběcí stroje a textilní průmysl
Další informace o společnosti LuK naleznete na stránkách

www.luk.de

Další informace o společnosti INA naleznete na stránkách

www.ina.de

Další informace o společnosti FAG naleznete na stránkách

www.fag.de

Schaeffler CZ s. r. o., patří do skupiny Schaeffler Group. Skupina se značkami INA a FAG disponuje portfóliem produktů, které patří k nejrozsáhlejším v ložiskové výrobě a může pokrýt všechny oblasti použití.

Společný katalog standardních ložisek obsahuje více než 40 000 typů, které jsou dodávané do 60 různých oblastí průmyslu. Kromě toho nabízí skupina Schaeffler Group bohaté služby v oblasti výpočtů, diagnostiky, údržby a montáže valivých ložisek a kompletních systémů.

Úspěšný vývoj INA a FAG začal dvěmi geniálními myšlenkami:

Dr. Georg Schaeffler, který společně se svým bratrem Wilhelmem založil roku 1946 v Herzogenaurach společnost INA, vyvinul v roce 1949 jehlovou klec. Tato průkopnická inovace přinesla jehlovým ložiskům, jako vysocepřesným, výkonným a spolehlivým dílem široké uplatnění v průmyslu.

INA disponuje vlastním Know-how beztřískové výroby přesných výrobků. To umožňuje přesnou výrobu ve velkých sériích – s vynikajícím poměrem ceny k výkonu. INA využívá Know-how a zkušenosti pro vývoj a výrobu dalších produktů a vypracovala se na vedoucí pozici ve výrobě motorových komponentů.

Friedrich Fischer vynalezl roku 1883 ve Schweinfurtu brousící stroj na kuličky a odstartoval tím úspěšnou historii FAG v průmyslové výrobě ocelových kuliček. Fischer tím položil základní kámen celého ložiskového průmyslu.

Od roku 2001 patří FAG do skupiny Schaeffler Group a dodává produkty do oblasti průmyslu, výroby automobilů a letecké techniky.

Jako podnik orientovaný do budoucna, investuje Schaeffler Group především do výzkumu a vývoje, naposledy do nového F & E Centra v Asii a Severní Americe. Celosvětově pracuje 5250 z celkového počtu 61 000 zaměstnanců Schaeffler Group (stav 2009) na vývoji nových projektů a technologií. Ročně je přihlášeno k patentu asi 1250 vynálezů.

Se svými značkami INA, FAG, LuK je „skupina Schaeffler Group" celosvětově přímo zastoupena na 180 místech v 50 zemích.

K dalším faktorům úspěšnosti náleží nejvyšší kvalita, orientace na zaměstnance, příkladná ochrana životního prostředí a neustálý dlouhodobý vývoj podnikání.