Kuličková ložiska

Kuličková ložiska od renomovaných výrobců

Nejrozšířenější typ valivých ložisek. Jednoduchá konstrukce, nerozebiratelná, pracují při vysokých a velmi vysokých otáčkách, přičemž vyžadují zanedbatelnou údržbu.

Jednořadá kuličková ložiska mají zvláště široké použití a vyznačují jednoduchou konstrukcí, jsou nerozebíratelná, vhodná pro vysoké i velmi vysoké otáčky, jsou provozně odolná a rovněž nenáročná na údržbu.

 

Jednořadá kuličková ložiska s kosoúhlým stykem SKF ExplorerJednořadá kuličková ložiska s kosoúhlým stykem SKF Explorer

Jednořadá kuličková ložiska s kosoúhlým stykem SKF Explorer, schopnám přenášet současně působící radiální a axiální zatížení, se vyznačují konstrukčními vlastnostmi, které zajišťují nízkou provozní teplotu a plynulejší chod, což se projeví nižší spotřebou maziva a prodloužením provozní trvanlivosti ložiska až o 300%.

Kromě modifikovaných klecí různých typů jsou rovněž nabízeny klece PEEK, které spojují přednosti lehkého plastu s odolností a výkonností mosazných klecí. Jednořadá kuličková ložiska s kosoúhlým stykem SKF Explorer jsou vyráběna s rozměrovou přesností odpovídající třídě přesnosti P6 a přesností chodu odpovídající třídě přesnosti P5. Tato univerzálně párovatelná ložiska mají po montáži vedle sebe předem určenou vnitřní vůli nebo předpětí. Tím se podstatně zjednoduší montáž, výrazně se prodlouží doba provozuschopnosti stroje a sníží se náklady na údržbu.

 

Dvouřadá kuličková ložiska s kosoúhlým stykem SKF Explorer Dvouřadá kuličková ložiska s kosoúhlým stykem SKF Explorer

Dvouřadá kuličková ložiska s kosoúhlým stykem SKF Explorer spojují materiálové a konstrukční inovace, které mohou prodloužit trvanlivost až o 300% a nabízejí nespočet dalších provozních předností. Ložiska z ocele s velmi vysokou čistotou dosahují vyšších otáček a únosností. Dvouřadá kuličková ložiska s kosoúhlým stykem SKF Explorer jsou vyráběna s rozměrovou přesností a přesností chodu odpovídající třídě přesnosti P6.

Nová korunová klec a zdokonalený přechod mezi oběžnou dráhou a nákružkem přispěly k vyšší výkonnosti těchto ložisek. Ložiska mohou být dodána také s kryty nebo těsněními. Pro konečné uživatele to znamená nižší nároky na domazávání a delší dobu provozuschopnosti stroje – to jsou výhody, které se odrazí v nižších nákladech a vyšší produktivitě.

 

Naklápěcí kuličková ložiskaNaklápěcí kuličková ložiska

Naklápěcí kuličková ložiska SKF představují optimální volbu pro uložení, v nichž může dojít k průhybu hřídele nebo nesouososti. V takových uloženích pracují při vyšších otáčkách a nižších teplotách než jiná ložiska.

Naklápěcí kuličkové ložisko vynalezla společnost SFK v roce 1907 a od té doby zdokonalovala jeho konstrukci až do dnešní podoby se dvěma řadami kuliček a společnou kulovou oběžnou dráhou ve vnějším kroužku. Výsledkem je vynikající schopnost vyrovnat nesouososti, nejnižší provozní tření ze všech valivých ložisek a podstatně delší provozní trvanlivost. Ve standardním provedení je ložisko nabízeno nezakryté nebo s těsněním. Pro zvláštní aplikace může být vyvinuto i ložisko podle požadavků zákazníka.