Kluzná ložiska

Společnost ARKOV Vám nabízí kluzná ložiska, spousty druhů pro různá využití. Ložiska jsou vyrobena z kvalitních materiálů, které zaručují dlouhou životnost.

Široký sortiment kluzných ložisek můžete zakoupit v našem e-shopu.


Kluzná pouzdra z materiálu B
Suchá kluzná pouzdra z třívrstvého kompozitu B (obr.1). Vhodná pro rotační a kývavé pohyby při radiálním zatížení a pro bezúdržbový provoz v omezeném prostoru. Nevyžadují domazávání.

Kluzná pouzdra z materiálu M
Suchá kluzná pouzdra z třívrstvého kompozitu M (obr.2). Vhodná pro rotační a kývavé pohyby a také pro lineární pohyby při radiálním zatížení. Osvědčila se v bezúdržbovém provozu prostorově omezených uloženích a v uloženích s nezaručenou souosostí, hranovým zatížením nebo při velkém znečištění.

Kluzná pouzdra FW
Suchá kluzná pouzdra z kompozitu vytvořeného z pojiva a vinutého vlákna (obr.3). Vhodná pro rotační a lineární pohyby při relativně velkém zatížení bez jakékoliv údržby, zejména tam, kde se vyskytují střídavá, rázová nebo kývavá zatížení, kde nesouosost může vést silnému hranovému zatížení nebo průhybu hřídele, nebo tam, kde se požaduje chemická odolnost.

Kluzná přírubová pouzdra z materiálu B
Suchá kluzná pouzdra z třívrstvého kompozitu B s přírubou na jedné straně (obr.4). Vhodná pro rotační a kývavé pohyby při radiálním zatížení a současně působícím jednosměrném axiálním zatížení. Nacházejí uplatnění v bezúdržbových provozech a v prostorově omezených uloženích. Nevyžadují domazávání.

Kluzné axiální kroužky z materiálu B
Kluzné axiální kroužky z třívrstvého kompozitu B (obr.5). Vhodné pro axiální, prostorově omezená uložení a bezúdržbový provoz. Nevyžadují domazávání.

Kluzné axiální kroužky z materiálu M
Kluzné axiální kroužky z třívrstvého kompozitu M (obr.6). Vhodné pro axiální, prostorově omezená uložení při bezúdržbovém provozu, v nichž dochází k nesouososti nebo mírnému znečištění. Vyžadují počáteční namazání.

Kluzné pásy z materiálu B
Kluzné pásy z třívrstvého kompozitu z materiálu B (obr.7). Lze je ohýbat, lisovat, řezat i jinak upravovat, aby rozměrově vyhovovaly konkrétnímu použití. Osvědčily se v prostorově omezených bezúdržbových uloženích pro kluzné pohyby všech typů. Nevyžadují domazávání.

Kluzné pásy z materiálu M
Kluzné pásy z třívrstvého kompozitu z materiálu M (obr.8). Lze je ohýbat, lisovat, řezat i jinak upravovat, aby rozměrově vyhovovaly konkrétnímu použití. Osvědčily se v prostorově omezených bezúdržbových uloženích pro kluzné pohyby všech typů. Obzvláště vhodná pro uložení, která vyžadují dodatečné obrábění, v prostředí mírného až silného znečištění. Vyžadují počáteční namazání.